Strona szlaku podkarpackiego została wzbogacona o funkcjonalności, umożliwiające prezentacje obiektów nowym grupom odbiorców – tych rodzimych, jak i odwiedzającym z zagranicy.
Pod adresem www.sad.podkarpackie.travel znajdziemy około 130 unikatowych obiektów – kościoły, cerkwie, ale też skanseny, zespoły zabudowy małomiasteczkowej, dworki i pałace są dziś niemymi świadkami bogatej historii i kultury dawnych wieków.
Dzięki współczesnym technologiom fotograficznym niektóre z świątyń Szlaku Architektury Drewnianej można odwiedzić online. Kolorowa cerkiew w Świątkowej Wielkiej, drewniany kościół w Lutczy, kościół w Porębach Dymarskich oraz cerkiew w Gorajcu dzięki technologii VR są dostępne na stronie w pełnej krasie. Miejsca te można obejrzeć dosłownie z każdej strony i z wielu perspektyw.
Wizytówkami podkarpackiego Szlaku Architektury Drewnianej są obiekty UNESCO takie jak dwa kościoły w Bliznem i Haczowie oraz cztery cerkwie, w Chotyńcu, Radrużu, Smolniku i Turzańsku oraz Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Muzeum w Sanoku to największy skansen w Polsce, który w autentyczny sposób oddaje klimat dawnych wsi i miasteczek południowo-wschodniej Polski.
Treści na stronie dostępne są również w językach angielskim i ukraińskim. Zastosowano mechanizmy ułatwiające korzystanie ze strony także osobom niedowidzącym.